Tik-Tok ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników

Tik-Tok ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników. Co warto wiedzieć o portalu, który stale zyskuje na popularności?

TikTok to obecnie jedna z szybciej rozwijających się platform, która służy do nagrywania krótkich filmów za pomocą urządzeń mobilnych. Prognozowało się, że w 2022 roku portal może przekroczyć globalnie poziom nawet 1,5 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Obecnie Tik-Tok ma już ponad 1 miliard aktywnych użytkowników. Co warto wiedzieć na temat tego nowego fenomenu?

Tik-Tok ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników.

Odrobina historii

Aplikacja została stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 roku. Rok później firma przejęła za cenę miliarda USD popularną w Europie i Stanach Zjednoczonych konkurencyjną aplikację musical.ly. Dzięki połączeniu dwóch grup użytkowników, powstała jedna z większych społeczności skupionych wokół aplikacji z filmikami wideo.

Jak to działa? 

TikToka możesz pobrać na swój smartfon, który działa w systemie Android lub iOS. Dostępna jest także specjalna wersja appki na komputer. Po utworzeniu konta i zalogowaniu możesz tworzyć najróżniejsze formaty wideo, między innymi lip-synci, stand-upy, tutoriale czy streamy, czyli relacje na żywo. Aplikacja udostępnia swoim użytkownikom nieskończoną liczbę filtrów, efektów i utworów muzycznych, dzięki którym filmiki stają się prawdziwym wyrazem kreatywności.

Czy warto korzystać z TikToka marketingowo?

Zanim rozważysz używanie TikToka jako jednego z kanałów komunikacji ze swoimi klientami, warto pamiętać, że z platformy korzystają głównie młode osoby – w wieku od 13-18 do 24 lat (chociaż zmienia się to bardzo dynamicznie!) Zastanów się czy wśród najmłodszego pokolenia znajdują się Twoi potencjalni klienci? Czy Twoja grupa docelowa spędza czas właśnie na tym portalu? Jeśli potrzebujesz doradztwa w zakresie marketingu internetowego, zapraszamy do kontaktu z nami!
0 0 votes
Article Rating
Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments