Czym powinna charakteryzować się dobra strona www?

Czym powinna charakteryzować się dobrze zbudowana strona internetowa? Przyjrzyjmy się dzisiaj najważniejszym 5 kwestiom!

  1. Przy tworzeniu strony www powinniśmy pamiętać, do jakiego odbiorcy chcemy dotrzeć i jakie jego oczekiwania chcemy spełnić. Czy ma służyć zakupom? A może zawierać treści informacyjne lub wideo? Zastanów się, co jest najważniejsze i jak sprawić, by witryna była jak najbardziej użyteczna.
  2. Na naszej stronie muszą pojawić się ciekawe, unikalne i łatwe do przyswojenia treści. Zadbajmy o odpowiednie długości tekstów, podział na akapity i występowanie śródtytułów czy wypunktowanych list. To wszystko sprawi, że czytanie strony nie będzie męczące dla odbiorcy.
  3. Nie możemy zapominać o użytkownikach urządzeń mobilnych. Coraz częściej strony internetowe są oglądane na smartfonach czy tabletach, dlatego tak ważne jest, aby wyświetlały się poprawnie na różnych urządzeniach (RWD, czyli Responsive Web Design).
  4. Istotne jest również to, aby strona www była odpowiednio przygotowana pod pozycjonowanie (SEO). Powinna się szybko wczytywać, zawierać odpowiednią liczbę tekstów i słów kluczowych, obrazów i podlinkowań. Ważne są także adresy URL, mapa strony, struktura tekstów i używanie nagłówków H1-H6.
  5. Na ważności zyskują także kwestie związane z bezpieczeństwem. Zadbaj o to, żeby witryna stała na stabilnym serwerze i wykup dla niej certyfikat SSL. Stwórz lub zamów u specjalistów specjalne dokumenty związane z regulaminami, polityką prywatności czy informacją o cookies.
0 0 votes
Article Rating
Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments