Ilu użytkowników ma Facebook? Czyli Quo Vadis Social Media?

Ilu użytkowników ma Facebook? Czyli Quo Vadis Social Media?

W 2018 roku w Internecie pojawiło się ponad 360 milionów użytkowników! Czyli 11 nowych userów NA SEKUNDĘ!!! Facebook obecnie ma już  około 2,41 miliarda użytkowników.

Ilu użytkowników ma Facebook?

Poniżej przedstawiamy krótki fragment naszego tekstu z 2014 roku, z aktualnymi trendami i liczbami. Minęło 5 lat. Sami sprawdźcie ilu użytkowników ma Facebook i jak wszystko się zmieniło.

(…) Większość firm zajmujących się badaniami marketingowymi, pracownicy agencji reklamowych i interaktywnych czy firmy badawcze skupiające się na analizie działań prowadzonych przez marki w mediach społecznościowych zastanawiają się na fenomen Social Media, nad kierunkiem, w którym to zmierza oraz jak media społecznościowe będą wyglądały w niedalekiej przyszłości. (…)

Firma Sotrender przeanalizowała pod koniec 2013 roku kilka tysięcy fanpage’y, komercyjnych i niekomercyjnych od początku 2012 roku. Obecnie sytuacja w mediach społecznościowych jest zupełnie inna aniżeli 2-3 lata temu. Według ich raportu Facebook w Polsce ma liczyć prawie 20 milionów użytkowników. Na drugim miejscu ma plasować się YouTube, dalej ma być Pinterest który na koniec 2014 roku ma poszczycić się prawie 13 milionami użytkowników miesięcznie. Za nim ma znaleźć się nk.pl z 8 milionami, Google plus z 5,7 milionami oraz Twitter z 2 milionami (Marcin Nieweglowski, 2013). Niektórzy socjologowie nie zgadzają się jednak do końca z tymi liczbami. Uważają bowiem, że Facebook przekroczył już maskę krytyczną i maksymalna liczba użytkowników, którą może osiągnąć to 14-15 milionów użytkowników. Natomiast co do YouTube, większość osób zgodnie twierdzi, że najprawdopodobniej stanie się coraz popularniejszy chociażby ze względu na fakt, że YouTube dla wielu ludzi stał się tym, czymś kiedyś dla obecnych 40-50 latków była telewizja – głównym medium konsumpcji. (…)

Social Media na świecie

Ilu użytkowników ma Facebook na świecie a ile inne portale? Obecnie wygląda to mniej więcej tak:

 • Facebook: około 2,41 miliarda użytkowników
 • YouTube: około 1,9 miliarda
 • WhatsApp: około 1,5 miliarda
 • Instagram: około 1 miliarda użytkowników
 • Twitter: około 400 milionów użytkowników
 • Pinterest: około 200 milionów użytkowników

Social Media w Polsce

Ilu użytkowników ma Facebook w Polsce a ile inne portale? Wygląda to mniej więcej tak

 • Facebook: około 17 milionów użytkowników. Chociaż według badania Badania Gemius PBI z 10 lipca 2018, w Polsce jest to blisko 21,5 miliona internautow.
 • Instagram: około 6 milionów użytkowników
 • Twitter: około 3,5 miliona użytkowników
 • Snapchat: około 1 miliona użytkowników
 • Google plus – poniósł niestety porażkę

Myślę, że ten tekst pozostawimy bez komentarza i jakiegoś specjalnego zakończenia. Liczby mówią same za siebie. Quo Vadis Social Media? Myślę, że Social Media same nie wiedzą dokąd zmierzają. Wszystko zmienia się niestety zbyt dynamicznie.

(OSM)

Zapraszam również do przeczytania  artykułu: Jak zabezpieczyć WordPressa? 

0 0 votes
Article Rating
Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments