HTTPS – czym jest i dlaczego warto go mieć na swojej stronie www?

HTTPS – czym jest i dlaczego warto go mieć na swojej stronie www?

HTTPS – czym jest i dlaczego warto go mieć na swojej stronie www? Wszyscy, którzy zwracają uwagę na bezpieczeństwo w sieci wiedzą, że lepiej jest korzystać ze stron zabezpieczonych protokołem HTTPS niż takich, które przed adresem domeny mają tylko HTTP. Dlaczego? Czym jest protokół HTTPS i dlaczego warto mieć go na swojej stronie internetowej?

HTTPS – czym jest i dlaczego warto powinieneś to mieć na swojej stronie www?

HTTPS – co to jest?

HTTPS to z języka angielskiego Hypertext Transfer Protocol Secure, czyli najprościej mówiąc szyfrowana wersja protokołu HTTP. Komunikacja w tym protokole jest szyfrowana za pomocą certyfikatu SSL. Kiedyś z usługi tej korzystały tylko najważniejsze instytucje, takie jak banki czy strony rządowe. Jednak dzisiaj jest to powszechnie dostępne rozwiązanie, z którego powinni korzystać wszyscy właściciele stron internetowych.

HTTPS – dlaczego warto włączyć szyfrowanie na swoje stronie www?

Powodów, dla których warto przed adresem swojej strony mieć https:// zamiast http:// jest co najmniej kilka. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

  1. Https zapewnia użytkownikom strony poczucie bezpieczeństwa i wiarygodności. Zyskują oni pewność, że dane przesyłane przez przeglądarkę są zaszyfrowane i zabezpieczone.
  2. W przypadku sklepu internetowego https zapewnia bezpieczeństwo płatności internetowych oraz chroni przed wykradaniem danych przekazywanych w trakcie składania zamówień.
  3. Certyfikat SSL pozytywnie wpływa na SEO oraz pozycję Twojej strony internetowej w wyszukiwarce.
  4. Https stanowi zabezpieczenie przed phishingiem, czyli wyłudzeniem loginu i hasła za pośrednictwem łudząco podobnej strony.
  5. Szyfrowany sposób przesyłania danych spełnia wymagania GIODO w zakresie przetwarzania danych osobowych.

 

Masz problem z wdrożeniem HTTPS na swojej stronie internetowej? Nie wiesz, jak się za to zabrać? Skontaktuj się z nami i postaw na bezpieczeństwo Twoich klientów w sieci!

Zobacz także inne nasze artykuły:

Pamiętaj, że jesteśmy również na Facebooku i Instagramie. Dołącz do nas!

0 0 votes
Article Rating
Powiadomienia o nowych komentarzach
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments